Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

Vyskupo Motiejaus Valančiaus muziejus

Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus sodyba – respublikinės reikšmės istorijos paminklas, XIX amžiaus klėtis – liaudies architektūros paminklas. Pagal jame esančių rinkinių rūšį Muziejus – memorialinio pobūdžio muziejus.

         

M. Valančiaus muziejaus ekspozicijoje pateikta medžiaga pasakoja apie vyskupo gyvenimą ir įvairiapusę veiklą, jo darbus 1850–1875 m. Ekspozicijoje rodomos M. Valančiaus knygelės, čia yra ir jo asmeninių daiktų - stalo įrankių, stalo servetėlė, sofa, kuria jis naudojosi gyvendamas Varniuose, skrynia, kurią M. Valančius padovanojo knygnešiui Pranciškui Straupui (Stropui) 1868 m. Sodyboje puikuojasi M. Valančiaus XVIII a. klėtis – liaudies architektūros paminklas. Penkių kamarų klėtelėje įrengtos etnografinės ekspozicijos: šeimininkės svirnelis, mergos kamara, grūdinė.

Lankytojams turintiems specialius poreikius nesunku apžiūrėti ekspoziciją, nes nėra stačių laiptų, įvažiavimas patogus. Viduje nėra slenksčių. Klėtelėje esančią ekspoziciją galima apžiūrėti iš tolo. Patogu aplankyti M. Valančiaus paminklą ir patogu pasivažinėti po ąžuolyną, nes yra padaryti pasikėlimo ir nusileidimo takeliai žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Lankytojai su specialiais poreikiais gali be apribojimų dalyvauti muziejaus renginiuose, kurie vyksta lauke ir daržinėje.

 

Plačiau susipažinti su muziejaus vykdoma veikla, organizuojamais renginiais ir parodomis galima apsilankius muziejaus interneto svetainėje. Informacija apie Vyskupo M. Valančiaus muziejų teikiama Kretingos rajono turizmo informacijos centre.

Nuotraukų galerija

Projekto teikėjas:  

      Kretingos rajono savivaldybės administracija
Savanorių g. 29A, LT-97111 Kretinga
Tel.: (8 445) 53141, faksas (8 445) 52448; el.p. pletra@kretinga.lt

      Tinklalapiai: www.nasrenai.lt; www.kretingosturizmas.info

© 2011 Visos teisės saugomos