Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

V vieta. „Pažintinis – poilsinis vandens maršrutas ‚Kelionė Nevėžiu ir jo pakrantėmis‘

 Nevėžio senslėnis su gretimomis teritorijomis – viena didžiausių šio krašto gamtos vertybių. Čia įsteigtas Nevėžio vidurupio kraštovaizdžio draustinis. Nevėžis pasižymi keista savybe – teka priešinga pa­viršiaus nuolydžiui linkme į pietus, tuo tarpu Vidurio lyguma žemėja į šiaurę. Plaukiant upe pasroviui, upės slėnio šlaitai vis labiau aukštėja, o vaga tarsi pamažu grimzta gilyn. Ypatingu raiškumu pasižymintis slėnis turi dvi viršsalpines terasas ir plačią, dviejų lygių, sudėtingo mikroreljefo salpą. Joje dėl vagos kilpų pertraukimų susidarė daugybė pasagos formos senvagių, taip pat netaisyklingo pavidalo ežerokšnių, protakų, užutekių bei vadaksnių, kurie telkšo žemesnėse vietose. Upė daro dideles ir plačias kilpas, kurios yra gyvos, keičia savo formą. Meandruodama upė suformuoja dideles atskeltines senvagines salas.

Šioje upės atkarpoje įrengtas vandens turizmo maršrutas „Kelionė Nevėžiu ir jo pakrantėmis”, aprėpiantis ne tik unikalią gamtą, bet ir kultūros vertybes. 
Vandens turizmo trasa skirta trumpas savaitgalio išvykas į gamtą ir ilgesnį laiką gamtoje mėgstantiems žmonėms (ypač šeimoms), vietos gyventojams ir atvykstantiems iš kitų rajonų vandens turisams ir kt.

Pareiškėjas: Krekenavos regioninio parko direkcija, www.krpd.am.lt

© 2011 Visos teisės saugomos