Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

V vieta. Kviečia turizmui atgimusi Platelių dvaro sodyba

 Platelių dvaro sodyba pradėta formuoti XVII a. Ją sudarė rūmai, ledainė, oranžerija, oficina ir ūkiniai pastatai: svirnas, kluonas, arklidė, rūsys, kumetynas. Dvaro pastatus supo parkas, telkšojo keturi tvenkiniai. Iki šiol išlikusiame, daugiau nei 6 hektarų parke yra net 3 gamtos paminklai, iš kurių žymiausias – didžiausias Lietuvoje Raganos uosis.

Platelių dvaro sodyba – tai Žemaitijos regiono kultūros išsaugojimo ir perdavimo židinys. Šimtamečių parko medžių apsuptyje išlikusiuose sodybos pastatuose šiandien plėtojamos turizmo paslaugos, pristatomas ir propaguojamas gausus tradicinės kultūros palikimas. Buvusiame dvaro svirne įkurtos modernios gamtos, Platelių senovės, dvaro, krašto istorijos ir etnografijos ekspozicijos, atnaujinta parodoms ir seminarams skirta salė. Platelių dvaro svirne rengiamo seminarai tradiciniam paveldui, amatams puoselėti, konferencijos, tautodailininkų kūrybinės stovyklos.

Buvusiose dvaro arklidėse atidaryta pirmoji Lietuvoje ekspozicija, skirta tradicinei Žemaitijos etnografinei šventei – Užgavėnėms. 

Platelių regiono lankytojai turi galimybę ne tik susipažinti su vertingais Žemaitijos nacionalinio parko kultūros ir gamtos objektais, bet ir aktyviai praleisti laiką: irstytis valtimis, plaukti baidarėmis, žvejoti, nardyti, keliauti dviračiais ar pėsčiomis ir taip susipažinti su unikalia Žemaitijos gamta. 

Nuotraukų galerijaProjekto rengėjas: 
Plungės rajono savivaldybės administracija
Vytauto g. 12, Plungė
Tel. (8 448) 73 133
El. p. savivaldybe@plunge.lt

Tinklalapis www.plunge.lt

© 2011 Visos teisės saugomos