Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

V vieta. Bistrampolio dvaras – Panevėžio regiono kultūros ir turizmo traukos centras

Bistrampolio dvaras - tai vienas reikšmingiausių kultūros paveldo objektų vidurio Lietuvoje, turintis archeologinę, istorinę, kraštovaizdinę vertę, įsikūręs labai palankioje geografinėje padėtyje, 14 kilometrų nuo Panevėžio, 700 metrų nuo kelio Via Baltica. Bistrampolio dvaras yra VšĮ Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narys.

Čia galėsite aplankyti unikalų 19 amžių menantį dvaro ansamblį, pasivaikščioti po parką, susipažinti su turtinga dvaro istorija. Restauruotuose dvaro rūmuose įrengtas trijų žvaigždučių viešbutis, kur svečių apgyvendinimui skirta 13 kambarių. Viešbučio kambariai apstatyti ekologiškais baldais, kurie  gaminami vien tik iš natūralios medienos, paviršiai dažomi, vaškuojami ir alyvuojami naudojant natūralias ekologiškas medžiagas. Tai turėtų būti svarbu ne tik viešbučio svečiams, kenčiantiems nuo alergijos, bet ir visiems, kurie vertina sveiką gyvenimo būdą ir aplinką. Įrengtas kambarys specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Pirmame aukšte veikia jauki kavinė - restoranas. Antrame aukšte įrengtos konferencijų, pobūvių salės, puoštos antikvariniais baldais, paveikslais. Dvaro parke, ant Birutės kalno puikuojasi įspūdinga rotonda, šalia sodininko namelis.    Atokiau nuo centrinių rūmų esančioje koplyčioje įrengtas knygnešystės muziejus. Čia apžiūrėsite pasaulinio garso dailininko, profesoriaus Antano Kmieliausko knygnešystės motyvais nutapytą freską. Pagrindinis koplyčios akcentas - autentiškas kryžius (1881 m.), kurį apsikabinęs 1918 m. mirė garsiausias Lietuvos knygnešių patriarchas Jurgis Bielinis.

Buvusiame dvaro žirgyne įrengta moderni 400 vietų koncertinė salė, kurioje nuo 2003 m. kiekvieną vasarą vyksta Bistrampolio festivaliai, kasmet sulaukiantys vis daugiau svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Čia rengiamos konferencijos, seminarai,koncertai, organizuojami pobūviai.Buvusiame dvaro vežiminės pastate įrengtas 19 kambarių dviejų žvaigždučių viešbutis su SPA centru. Visi pirmo aukšto kambariai pritaikyti specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Sporto mėgėjams dvaro parke įrengtas sporto aikštynas – lauko teniso ir krepšinio aikštelė.

Visas Bistrampolio dvaro kompleksas yra pritaikytas specialiųjų poreikių turintiems žmonėms:  įrengtas nuolydis siekiant patekti į centrinius dvaro rūmus, neįgaliajam su vežimėliu į antrąjį dvaro rūmų aukštą yra galimybė palikti specialiu keltuvu. Visi bendrieji sanmazgai, o taip pat ir viešbučio kambarių sanmazgai yra įrengti ir pritaikyti neįgaliesiems. Šeimos su mažais vaikais taip pat nėra pamirštos – viešbučio kambaryje mažųjų laukia speciali lovelė kūdikiui, o restorane mažieji gali sėdėsi specialiose kėdutėse prie bendro stalo. Dvaro parke, šalia lauko kavinės įrengta vaikų žaidimo aikštelė. Koncertų salėje įrengtas erdvus tualetas specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Tiek koncertų – konferencijų salė, tiek visos centrinių rūmų salės įrengtos be jokių slenksčių, taip, kad neįgalieji galėtų visur lengvai ir nevaržomai judėti.

 Nuotraukų galerija

Projekto teikėjas

      VšĮ Jaunimo integracijos galimybių centras,
Bistrampolio g. 1, Kučių k., LT – 38240 Panevėžio raj.
Tel. 8 45 454036; faks.: 8 45 454037; el. paštas: info@bistrampolis.lt;
Tinklalapis: www.bistrampolis.lt

© 2011 Visos teisės saugomos