Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčios ir Bernardinų vienuolyno ansamblis

 Tytuvėnų Bernardinų vienuolyno ir Švč. Mergelės Marijos bažnyčios ansamblis yra vienas garsiausių baroko epochos paminklų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Šiaurės Rytų Europoje. XVII–XVIII a. vienuolynas plėtėsi ir klestėjo, tačiau XIX–XX a. apnyko. Vis dėlto ansamblis neprarado savo vertės ir labai mažai pakito nuo pastatymo laikų. Sovietmečiu vienuolyno pastatuose ilgai šeimininkavo sovietų saugumiečiai, vėliau buvo įsikūręs vietos valdžios vykdomasis komitetas.

Dabar Bernardinų vienuolynas yra restauruotas ir pritaikytas piligrimams bei turistams. Jame  įkurtas Sakralinio meno muziejus. Pirmojoje muziejaus zonoje saugomos ypatingai brangios ir unikalios meno vertybės. Antroji ekspozicija pasakoja apie religinio meno raidą – nuo senųjų kryžių-saulučių iki nukryžiuotojo atvaizdų ir statulėlių.

Autentiškai rekonstruotos ir vienuolyno celės, kuriose atkurtos XVII amžiaus vienuolių gyvenimo sąlygos. Jose išsaugoti celių tapybos elementai,  surinkti to meto dvasią atitinkantys asketiški baldai.

Vienuolyno kiemeliuose planuojama rengti muzikos festivalius, teatralizuotus pasirodymus bei amatininkų dirbinių parodas.

Nuotraukų galerijaProjekto rengėjas: 
VšĮ „Tytuvėnų piligrimų centras“
Maironio g. 1, Tytuvėnai, Kelmės rajonas 
Tel. (8 427) 56 016
El. p. info@tytuvenai.eu 

Tinklalapis www.tytuvenai.eu

© 2011 Visos teisės saugomos