Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

Teatralizuota ekskursija po Gelgaudiškio dvarą, jo parką ir senųjų amatų centrą

Gelgaudiškio dvaras – unikalus XIX a. architektūros statinių ansamblis ant kairiojo Nemuno kranto. Ansamblį sudaro rūmai, ūkiniai pastatai ir parkas. Rūmus supa senas, vienas didžiausių Lietuvoje parkų (118,5 ha), pasižymintis sudėtinga struktūra – griežtos geometrinės formos pereina į natūralią Nemuno šlaitų girią. Pagrindinė parko ašis – ketureilė sidabrinių klevų alėja, aikštelė, vadinama žvaigžde, iš kurios aštuoniomis pasaulio šalių kryptimis iškirstos proskynos. Nuo 2002 m., įkūrus bendruomenės centrą „Atgaiva“, vyksta įvairiapusė kultūrinė ir šviečiamojo pobūdžio veikla: vyksta įvairių projektų pristatymai, konferencijos, šventės, spektakliai, Beatričės festivalio, šiais metais ir Pažaislio festivalio koncertai, parodos, plenerai. Turistinę ir kultūrinę veiklą dvare organizuoja Gelgaudiškio kultūros centras. Jo darbuotojai turistus supažindina su šio kultūros paveldo objekto istorija ir dabartimi, organizuoja teatralizuotą ekskursiją po dvaro parką. Veiklą dvare pradeda Amatų centras – dvaro drabužių siuvykla, dailiųjų amatų mokykla, knygrišybos, kulinarijos mokymai. Edukacine veikla tikimasi pritraukti turistus ne sezono metu. Restauruotų dvaro rūmų patalpos techniškai pritaikytos neįgaliesiems ir specialių poreikių žmonėms: įrengti platūs ir patogūs įėjimai į amatų centrą, kuris įkurdintas cokoliniame aukšte. Į reprezentacines patalpas įrengtas keltuvas, neįgaliesiems pritaikyti sanitariniai mazgai. 

Nuo teatralizuotų ekskursijų organizavimo pradžios numatytos priemonės specialiųjų poreikių turintiems turistams. Fizinę negalią turintiems lankytojams siūloma pravesti sutrumpintą ekskursijos variantą, jos dalyviai vedami specialiai praplatintais parko takais. Šios ekskursijos jau buvo vedamos Šakių r. žmonių su negalia sąjungos nariams, specialių poreikių turintiems vaikams ir kt.

Atvykus į Šakių rajoną siūloma aplankyti: Zanavykų krašto muziejų, Zyplių dvaro ansamblį, Plokščių bažnyčią ir unikalią šio miestelio gatvę-upę, Šventaduobę, Griškabūdžio Kristaus atsimainymo bažnyčią, Kidulių dvarą, Sudargo piliakalnių kompleksą.

Nuotraukų galerija

Projekto teikėjas:

Gelgaudiškio kultūros centras
Taikos 76c, LT-71430 Gelgaudiškis, Šakių r.,
Tel./faksas 8-345 55279

Tinklalapiai: www.sesupe.lt; www.gelgaudiskisatgaiva.lt; www.gelgaudiskis.ten.lt

© 2011 Visos teisės saugomos