Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

Smagiausios vasaros atostogos kempinge "Sudeikiai"

Kempingas „Sudeikiai“, įsikūręs Sudeikių miestelyje, prie gražuolio Alaušo ežero. Apsistoti kempinge galima savo palapinėse ir nameliuose ant ratų/ kemperiuose. Kempingo adminstacinaime pastate įrengtos maisto ruošimo, poilsio, WC, dušo patalpos yra pritaikytos neįgaliesiems, jiems taip pat įrengtas įvažiavimas į administracinį pastatą. Kempingo teritorijoje  sudarytos puikios laisvalaikio praleidimo galimybės. Galima maudytis, žvejoti, žaisti tinklinį, stalo tenisą, šaškėmis, šachmatais, įvairiais stalo žaidimais, smiginį, pasiklausyti paukštelių čiulbėjimo, pasigrožėti pasakišku Alaušo ežero vaizdu nuo apžvalgos bokštelio ar išsikepti atsivežtų šašlykų, dešrelių. Įrengtos supynės, laipynės, čiuožyklos suteiks mažiesiems keliautojams gerą nuotaiką, teigiamas emocijas ir neišdildomą vasaros atostogų įspūdį, o treniruokliai po atviru dangumi leis keliaujantiems  pagerinti savo savijautą ir sportinę formą.

Kempinge „Sudeikiai“ organizuojami įvairūs vieši renginiai. Jau keturis kartus birželio mėnesio pradžioje kempinge “Sudeikiai” buvo įsikūrusi priešistorės buities ir viduramžių amatininkų bei kariūnų gyvosios istorijos edukacinė gyvenvietė, kurioje buvo vedami užsiėmimai visiems, besidomintiems archajiška savo krašto istorija, senaisiais amatais, protėvių buitimi, kultūra, medicina. Kempinge vyksta muzikos festivaliai, organizuojamos Utenos ir Sudeikių bendruomenių šventės.

Alaušo ežeras puikiai tinkamas poilsiui, vandens turizmui ir žvejybai, jį apjuosia dviračių maršrutas „Žavus Sudeikių kelias“. Kempingo teritorijoje Alaušo pakrantė smėlėta, platus atabradas - tai ideali vieta maudynėms šeimoms su mažais vaikais. Mažiesiems lankytojams čia yra įrengta vaikų žaidimų aikštelė su supynėmis ir laipynėmis, aikštelė žaidimams su kamuoliu.

Sudeikių miestelis – tai kurortinis „perliukas“, kuriame įrengta valčių prieplauka, joje galima išsinuomoti valtį, vandens dviratį, riedučius, dviratį. Puikiai įrengtas apšviestas dviračių takas, kuriuo gali naudotis ir riedutininkai. Sudeikiuose vyksta įvairūs meno plenerai, kurių metu sukurti darbai lieka Sudeikių miestelyje, čia jau keletą metų kuriamoje dailės galerijoje. Sudeikių puošmena - Švč. Mergelės Marijos parapijos bažnyčia saugo gražų miestelį iš aukštybių. Siūloma aplankyti netoliese stūksantį Maneičių piliakalnį, Aludarystės ekspoziciją kaimo turizmo sodyboje „Alaušynė“ galima sužinoti, kaip gimsta alus, susipažinti su pagrindiniais alaus gamybos elementais ir procesu, tradiciniais alaus indais, pamatyti senųjų „Utenos“ alaus kamštelių, etikečių kolekcijas, salyklo ir apynių, iš kurių gaminamas alus, pavyzdžius. Restauruotame klasicizmo stiliaus Bikuškio dvare organizuojami respublikiniai bei tarptautiniai menininkų simpoziumai, dailininkų ir skulptorių plenerai.

Nuotraukų galerija

Projekto teikėjas:

VšĮ Utenos turizmo informacijos centras
Stoties g. 39, LT-28134 Utena,
Tel.: +370 686 61520, tel./faks. +370 389 54346, tic@utenainfo.lt,

Tinklalapiai: www.utenainfo.lt; www.lka.lt

© 2011 Visos teisės saugomos