Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

Skulptūros studija-galerija „Šulinys“ – atgaiva meno ištroškusiems

 Skulptūros studiją-galeriją „Šulinys“ Kernavėje įkūrė garsus šių dienų skulptorius Henrikas Orakauskas. Galeriją jis įrengė sovietmečiu buvusiame Kernavės kolūkio kontoros ir valgyklos pastate. Po nepriklausomybės atkūrimo kelerius metus čia buvo alaus baras „Buksva“. Didžiąją dalį rekonstrukcijos darbų menininkas darė pats, daug padėjo žmona Loreta. Henriko Orakausko skulptūros studija-galerija „Šulinys“ lankytojams duris atvėrė 2004 metais. 

 „Šulinyje“ nuolat veikia Henriko Orakausko darbų paroda. Čia eksponuojamos medžio, marmuro, metalo skulptūros, piešiniai, didelių objektų nuotraukos, apdovanojimai ir kiti menininko kūriniai. Svečiai gali pasigrožėti ne tik galerijos ekspozicija, bet ir meniškais akcentais papuošta sodyba. 

Edukacinių programų dalyviai gali susipažinti su skulptūros istorija ir medžiagomis, kurias naudoja skulptoriai, pamatyti kaip gimsta meno kūriniai. 

Galerija „Šulinys“ yra svarbus Kernavės kultūros židinys. Čia rengiamos žymiausių šalies menininkų parodos, klasikinės muzikos koncertai, naujų muzikos albumų pristatymai. Studija-galerija „Šulinys“ jau tapo  turistų ir meno mylėtojų mėgiama vieta.

Atvykusieji į šį meno kampelį, taip pat gali aplankyti ir šalia esančius istorinius, gamtos ir kultūros paveldo objektus: Kernavės archeologinę vietovę, Kernavės Šv. mergelės Marijos bažnyčią,  Bažnytinių reliktų muziejų.

Nuotraukų galerijaProjekto rengėjas: 
Širvintų rajono savivaldybės administracija
Vilniaus g. 61, Širvintos
Tel. (8 382) 51 590
El. p. savivaldybe@sirvintos.lt

Tinklalapis www.sirvintos.lt

© 2011 Visos teisės saugomos