Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus (buvusi Bogdano Oginskio muzikos mokykla 1872-1906 m.

 Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus veikia nuo 1995 m. Jis įsikūręs atstatytame XIX a. vidurio kunigaikščių Oginskių dvaro architektūrinio ansamblio pastate.  XIX a. pabaigoje čia veikė muzikos mokykla. Tarpukariu Oginskių dvaro ansamblyje buvo įsikūrusi Rietavo progimnazija, o vėliau – vidurinė mokykla. 

1971 metais istorinio pastato didybė sumenko. Kaimynystėje pradėjus statyti tarybinio ūkio ir technikumo pastatų kompleksą, buvo išplėštos durys, išdaužyti langai, vėliau įgriuvo neprižiūrimo pastato stogas. Tik 1990 m. vietiniai kultūros paveldo puoselėtojai subūrė bendriją ,,Rietuva“ ir pradėjo nuoseklius restauravimo darbus. Jie truko visą dešimtmetį. 
        
Dabar Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus yra tikras Rietavo kultūros židinys, kuris išlaiko ir puoselėja kunigaikščių Oginskių palikimą. Pagrindinę Rietavo istorijos ekspoziciją sudaro dailininko J. Vosyliaus sukurtos freskos „Kunigaikščiai Oginskiai Rietave“, „Kunigaikščių Oginskių genealogijos studija“, „Kunigaikščių Oginskių kultūrinės veiklos pėdsakai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“.

Muziejuje surinkta medžiaga apie Rietavo nacionalinio išsivadavimo ir rezistencijos kovų dalyvius, švietimo ir kultūros raidą, apylinkių etnografiją, sovietinę okupaciją, tremtį, Rietavo dvaro archeologinius tyrimus, Lietuvos dvarų kultūros raidą. Čia nuolat keičiamos teminės dailės ir fotografijos parodos, organizuojamos konferencijos, planuojama įrengti archeologijos radinių ekspoziciją. Rimtosios muzikos koncertai pritraukia lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. 

Nuotraukų galerijaProjekto rengėjas: 
Rietavo savivaldybės administracija
Laisvės a. 3, Rietavas
Tel. (8 448) 73 202
El. p. administracija@rietavas.lt

Tinklalapis www.rietavas.ltwww.oginskiriet.lt

© 2011 Visos teisės saugomos