Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

„Pažinkite Ukmergės kraštą plaukdami upėmis“

 Vandens turistus į Ukmergės kraštą vilioja viena gražiausių ir srauniausių Aukštaitijoje Šventosios upė, kuri yra ichtiologinis draustinis, o jos intakas – srovingoji Siesartis yra kraštovaizdžio draustinis.

Šventosios upė teka per Ukmergės centrą, tad vandens turistams patogu ir įdomu čia stabtelėti, atsikvėpti, aplankyti mieste esančius patrauklius objektus, papildyti kelionei reikalingas maisto ir vandens atsargas. Čia laukia plati turizmo paslaugų ir pramogų pasiūla: Ukmergės senamiestis, piliakalnis, kraštotyros muziejus, senasis gaisrinės bokštas, į kurį galima įkopti ir gėrėtis atsiveriančiais miesto panoramos toliais. 
Kitas Šventosios ir Siesarties upių išskirtinumas – sezoniškumas. Vandens turizmo paslaugų teikėjai siūlo atraktyvias keliones šiomis upėmis ankstyvą pavasarį, kai vanduo kunkuliuoja, o gamta atbunda, taip pat plaukimą baidarėmis žiemos metu, kai upių krantus kausto ledas. Siesarties upe mėgsta plaukti ekstremalių pojūčių mėgėjai, kadangi ši upė srauni, su daug posūkių. Plaukiant baidarėmis, prireiks nemažai ištvermės ir vikrumo, kadangi šioje upėje gausu įvairių kliūčių: užtvankų liekanų, rėvų, akmenų, išvirtusių medžių.

Pareiškėjas: Ukmergės rajono savivaldybės administracija, www.ukmerge.lt

© 2011 Visos teisės saugomos