Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

„Pažinkime Ūlos upę“

 Ūlos upė ir jos slėnis yra unikalūs Lietuvos kraštovaizdžio objektai, pasižymintys išskirtinėmis geomorfologinėmis vertybėmis, savita augalija ir gyvūnija.

Žygį Ūla reikia pradėti nuo Krokšlio kaimo. Netoli Rudnios Ūla prateka Ūlos ežerą. Žemiau Pauosupės kaimo upės slėnis palaipsniui išplatėja ir prieš Zervynas atsiranda durpinga šaltiniuota salpa. Nuo Zervynų Ūla pradeda graužtis per supustytą kopų ruožą. Praplaukus Sankt Peterburgo – Varšuvos geležinkelio tiltą, prasideda gamtos paminklu paskelbti Mančiagirės skardžiai – raiškios upės kilpos, aukšti byrančio smėlio krantai. Kairiajame upės krante, žemiau Mančiagirės kaimo, yra gamtos paminklas – šaltinis „Ūlos akis“. Ūlos upės atkarpa žemiau Rudnios yra įrašyta į Natura 2000 teritorijų sąrašą kaip ūdros ir mažosios nėgės buveinių apsaugai svarbi teritorija. Nuo Karaviškių iki Pauosupės upė teka per valstybinį Ūlos kraštovaizdžio draustinį, o žemiau Pauosupės prasideda Dzūkijos nacionalinio parko Ūlos kraštovaizdžio draustinis. 
Prie Ūlos upės esantys kaimai yra garsūs savo etnografiniais ansambliais, kaimo šventėmis, puoselėjamais amatais. Todėl plaukiantys Ūlos upe gali pabūvoti kaimo šventėje, į sodybą pasikviesti etnografinį ansamblį, apsilankyti pas amatininkus, išmokti tradicinių senovinių amatų, išsimaudyti dūminėje pirtyje, paragauti dzūkiško kulinarinio paveldo, išmokti išsikepti naminės duonos, pyragėlių su grybais ir uogiene, grikinės „babkos“, bulvinių bandų ant kopūsto lapo.

Pareiškėjas: Varėnos rajono savivaldybės administracija, www.varena.lt

© 2011 Visos teisės saugomos