Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

Pakruojo dvaras atviras turizmo iniciatyvoms

 Pakruojo dvaro sodyba iki 1940 m. priklausė baronams fon Roppams. Pokario metais sodyboje buvo įkurtos kareivinės. 1959-1979 m. čia veikė žemės ūkio technikumas, vėliau ir žemės ūkio kvalifikacijos kėlimo mokykla. Nuo 2004 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu dvaras perduotas Pakruojo rajono savivaldybei.

Dvaro pastatų kompleksas įrašytas į Lietuvos rekordų knyga kaip didžiausia paminklosauginė dvaro sodyba. Ji išsiskiria savo architektūriniu vientisumu. Sodyba pastatyta iš lauko riedulių bei vietinės žaliavos – dolomito. Iš 43 buvusių dvaro pastatų išsaugoti net 34. Šiandien restauruoti 7 statiniai: arkinis tiltas, lentpjūvė, malūnininko namas su vandens malūnu, vėjo malūnas, karčiama, anglių degykla ir kalvė. Atnaujinti pastatai pritaikyti lankytojų reikmėms – įrengta konferencijų salė, veikia 60 vietų viešbutis. Čia galima apžiūrėti vėjo malūnų ekspoziciją, aplankyti Tado Blindos muziejų ir kavinę, susipažinti su kalvystės tradicijomis, kalvės ekspozicija. Pakruojo dvare vyksta įvairūs renginiai, šeimos dienos, koncertai, folkloro šventės, paveikslų ir foto parodos.

Atnaujinimo šiais metais taip pat laukia dar keletas ūkinės dalies pastatų: arklidė, karvidė, daržinė, kiaulidė, alaus darykla, svirnai, oficina. 
Pakruojo dvaro sodyboje yra nuostabus parkas, į kurį prieš kelis šimtus metų buvo atvežti ir pasodinti reti augalai iš įvairių pasaulio kraštų. Šiame dvare gyvena per raitelių žygį iki Juodosios jūros išgarsėjęs šuo Alšis.

Nuotraukų galerijaProjekto rengėjas: 
Parko g. 5, Pakruojo kaimas, Pakruojo raj.
Tel. (8 421) 61 584 
Mob. (8 612) 61 584
El. p. turizmas@pakruojis.lt 

Tinklalapis www.pakruojistic.lt 

© 2011 Visos teisės saugomos