Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

Projekto aprašymas

EDEN Lietuvoje

 

Nuo 2006 metų Europos Komisija vykdo projektą „Europos turizmo traukos vietovės“ (“European Destinations of Excellence“ – EDEN), kurio tikslas – atkreipti dėmesį į Europos turistinių vietovių vertę, įvairovę ir bendrąsias savybes bei skatinti turistines vietoves, kurių ekonominis augimas siejamas su darnaus turizmo plėtra. 2007 metais į šį projektą įsitraukė ir Lietuva. Lietuvoje EDEN projektas pavadintas „Lietuvos turizmo traukos vietovė“. Kiekvienais metais visoje Lietuvoje išrenkama viena įdomiausia mūsų šalies turizmo traukos vietovė, atitinkanti tų metų Europos Komisijos projekto temą bei kriterijus. Ši vietovė pristatoma visoms Europos šalims Europos turizmo forumo metu, bei Europos Komisijos interneto puslapiuose (www.visiteurope.comwww.edenineurope.eu). Projektas pristatomas Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos interneto puslapiuose (www.tourism.ltwww.Lithuanian.travel), įvairiuose leidiniuose bei šalies ir užsienio turizmo parodose.

2008 m. EDEN konkurse geriausiu darnaus turizmo ir nematerialaus paveldo puoselėtoju Lietuvoje buvo išrinktas Plungės rajono savivaldybė ir Žemaitijos nacionalinis parkas, pristatę tradicinę etnografinę šventę Užgavėnes ir senuosius amatus – medinių kaukių drožybą. 2009 m. temos „Turizmas ir saugomos teritorijos“ laimėtoju buvo pripažintas Šilutės rajono savivaldybės, Šilutės turizmo ir verslo informacijos centro ir Nemuno deltos regioninio parko direkcijos parengtas projektas „Nemuno deltos regioninis parkas – išskirtinė gamtos, kultūros ir turizmo darnos vietovė“, kur saugomos gamtos ir kultūros vertybės sėkmingai derinamos su aktyvaus ir gamtą tausojančio turizmo veikla.

2010 m. EDEN projekto tema – darnusis vandens turizmas. Laimėtoju tapo ežeringasis Zarasų kraštas ir buvo pripažintas patraukliausia Lietuvos vandens turizmo vietove. Projektą „Zarasų kraštas – vandens krantas žemėje“ bendrai teikė Zarasų Turizmo informacijos centras, Gražutės ir Sartų regioninių parkų direkcijos.

„Lietuvos turizmo traukos vietovė 2011. Atstatyti ir turizmui pritaikyti statiniai“ konkurso nugalėtoju buvo išrinktas projektas „Rokiškio dvaro sodyba“. Pirmoji vieta vietovei suteikta už puikiai įrengtą dvaro ekspoziciją, istorijos ir kultūros puoselėjimą bei jaunosios kartos auklėjimą. Projektą teikė Rokiškio turizmo informacijos centras.

2017 m. -  kultūrinis turizmas. Pakruojo dvaras skelbiamas Patraukliausia Lietuvos kultūrinio turizmo traukos vietove 2017. Lietuvoje sulaukta rekordiškai daug – net 33 paraiškų iš skirtingų šalies regionų. Pagal Europos Komisijos nustatytus kriterijus jas vertino ekspertai tiek iš Vilniaus universiteto, tiek iš Vilniaus savivaldybės administracijos, tiek iš Kultūros paveldo departamento, tiek iš Ūkio ministerijos bei Turizmo departamento. Galutinis sprendimas buvo priimtas tiesiogiai aplankius daugiausiai balų surinkusius objektus, viso – 11, nes du objektai surinko vienodą balų skaičių. 5 vietą projekte užėmė Raudondvario dvaras (Kauno r.), masinantis lankytojus grafienės Rozalijos istorijomis apie Tiškevičių aistrą citrusams ir atkurtą apelsinų sriubos receptą. 4 vietoje – Užugirio dvaras (Ukmergės r.), kuriame įminti pirmojo Lietuvos prezidento A.Smetonos ir jo žmonos pėdsakai, mat dvare pirmoji pora vasarodavo. 3 vietoje – Ilzenbergo dvaras (Rokiškio r.), puoselėjantis biodinaminį ūkį ir Meilės salos legendas. 2 vietoje – Jurbarko krašto renesanso perlas Panemunės pilis, kviečianti lankytojus į lobio paieškas.

© 2011 Visos teisės saugomos