Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

Į žemės gelmes akimirksniu, atvėrus Biržų regioninio parko Lankytojų centro duris

Biržai yra unikalus kraštas, kuriame žemės paviršius aktyviai formuojasi nuolat keisdamas kraštovaizdį. Gruntiniam vandeniui išplovus gelmėje esančius gipso klodus, įgriūva žemė. Susidaro paslaptingos smegduobės: vienos  –  sausos (garsusis gamtos paveldo objektas „Karvės ola“), kitos – virtusios ežerėliais, su plika akimi matomomis sieros bakterijomis (Kirkilų ežerėliai).

Įsikuręs senojoje Biržų rotušėje, Biržų regioninio parko lankytojų centras, pritaikytas žmonėms su negalia. Pirmajame aukšte plačios dviverės durys, o į antrąjį kelia automatinis keltuvas. Pagalbą suteikia pastato darbuotojai. Pirmame aukšte įrengti WC pritaikyti žmonėms su negalia.

Apie Biržų kraštą pasakojanti ekspozicija lankytojų centre   – labai gyva ir intriguojanti. Visiems lankytojams smalsu išbandyti interaktyvius stendus-žaidimus, kurie vaizdžiai rodo smegduobių ir karstinių ežerėlių atsiradimą. Stendas, veikiantis kaip smėlio laikrodis, imituoja smegduobės griūtį, kiti stendai vaizduoja smegduobes prieš griūtį ir po griūties. Visa tai lankytojams padės suprasti apie vykstančius gamtos reiškinius Biržų krašte.

Biržų regioninio parko Lankytojų centre teikiamos gido bei informacijos paslaugos.

Vienas iš Biržų traukos objektų – Likėnų reabilitacijos ligoninė. Likėnai Lietuvoje žinomi kaip daugiau nei 100 metų gydymo patirtį turinti natūralius gydomuosius išteklius (mineralinis vanduo ir purvas) išsaugojusi vietovė, pasižyminti aukštos kvalifikacijos medicininiu personalu. Įstaiga orientuota į ligonius su judėjimo ir atramos susirgimais bei ligonių reabilitaciją po operacijų.

Biržų regioninio parko Lankytojų centras kviečia aplankyti ir kitus netoliese esančius objektus: Biržų krašto muziejų „Sėla“; Kultūros paveldo objektą - XIX a. barokinę Šv. Jono Krikštytojo katalikų bažnyčią; paminklą Nepriklausomybės gynėjams; kultūros paveldo objektą – Astravo dvarą - XIX a. vėlyvojo klasicizmo rūmus, tiltą, užtvanką su arkomis, parką. Būtinai siūloma aplankyti karstines įgriūvas, gamtos paveldo objektus - Karvės Olą, Lapės Olą, Ievos duobę, Tabokinės atodangą ir daugelį kitų.

Nuotraukų galerija

Projekto teikėjas:

Biržų regioninio parko direkcija
Rotušės g. 10, LT-41175 Biržai,
Tel. (8-450) 32889, Faks. (8-450) 34264, el. paštas birzai@rpd.w3.lt,

Tinklalapiai: www.birzuparkas.lt; www.visitbirzai.lt www.likenai.lt

© 2011 Visos teisės saugomos