Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

IV vieta. Šiluva

Šiluvą pristatome kaip kultūrinio, pažintinio, piligriminio turizmo objektą, kuris patrauklus visiems ir lankomas visų.

Šiluva – tai toks unikalus sakralinis objektas, kurį galima ne tik matyti, bet ir pajausti, prisiliesti. Todėl jis ir įdomus visiems, nes kiekvienas čia gali atrasti, pažinti, įsiklausyti, o svarbiausia, nei vienas Šiluvoje neliks be dėmesio. Vienuolės, gyvenančios Jono Pauliaus II namuose su kiekvienu bendrauja jam priimtinu būdu, kiekvieną lydi šventovėje, kokiu būdu jis bejudėtų. Kiekvienam yra kur išgerti arbatos, pavalgyti, nusiprausti. Šiluva yra toks objektas, kuris labai vizualus ir jeigu žmogus negali kalbėti ar klausyti, jis gali nepaprastai daug pamatyti.

Šiluvos miestelio lankomi objektai ir teikiamos paslaugos yra pritaikytos ir siūlomos visiems turistams, nepriklausomai nuo jų fizinių apribojimų, negalios ar amžiaus, t.y. asmenims su negalia, šeimoms su mažais vaikais, senyvo amžiau žmonėms ir pan.

Čia veikia Šiluvos piligrimų informacinis centras – mielai sutinkantis keliauninkus. Centre įsikūręs Šiluvos muziejus, vyksta parodos, renginiai, edukacijos visiems, kas tik pageidautų sužinoti apie Šiluvos šventovę, Šiluvos apylinkes, miestelio istoriją. Čia sudarytos sąlygos įsigyti krikščioniškos literatūros, suvenyrų. Šiluvos miestelio erdvėse yra sudaryta galimybė susitikti, sužinoti, patirti. Pernakvoti siūloma kaimo turizmo sodybose „Pakalnė“ ir Rasos ir Juozo Šlepų sodyboje. Netoliese esančiame Dubysos regioniniame parke galima stovyklauti, poilsiauti, keliauti pėsčiomis ir dviračiais, lankytis pažintiniuose takuose, skraidyti oro balionu.

Nuotraukų galerija 

Projekto teikėjas:

Raseinių rajono savivaldybės administracija
V. Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Tel.: (8 428)  79600; Faks.: (8 428)  51604, El. paštas:  savivaldybe@raseiniai.lt

Tinklalapiai: www.raseiniumuziejus.lt; www.rvic.lt; www.siluva.lt; www.raseiniai.lt

© 2011 Visos teisės saugomos