Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

Išskirtinis objektas "Pinigų muziejus - draugiškiausias Vilniaus muziejus"

Lietuvos banko Pinigų muziejus – interaktyvus muziejus, kuriame galite patys aktyviai dalyvauti pažinimo procese, sužinoti daug įdomių dalykų, laimėti netikėtų prizų. Kompiuteriniai terminalai su specialiomis programomis, teminiai, mokomieji ir dokumentiniai filmai, virtualios ekspozicijos, prezentacijos, gausybė interaktyvių priemonių padės jums lengviau suprasti ekspozicijos turinį ir pateiktą informaciją. Muziejaus grafiniai sprendimai, meno kūrinių integravimas, vaizdo, garso ir šviesos efektai pasitelkti ne tik sudominti ir suteikti daugiau žinių, bet ir padėti jas įtvirtinti, skatinti gilintis ir savarankiškai ieškoti atsakymų.

Pinigų muziejaus keturios nuolatinės ekspozicijos salės bei parodų ir edukacijos salė išsidėsčiusios dviejuose aukštuose. Ekspozicijos atskleidžia sudėtingą ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio pinigų bei bankininkystės istoriją, supažindina su Lietuvos banko – centrinio šalies banko – veikla ir funkcijomis.

Cokoliniame aukšte pinigų istorijos salėje rodoma pinigų raida nuo seniausių jų formų – grūdų, kriauklių kaurų, kailių, gintaro – iki elektroninių pinigų. Ekspozicija suskirstyta lengvai suprantamomis ir įsimenančiomis temomis ir atsako į pagrindinius pinigų istorijos klausimus: Kam reikalingi pinigai?, Kokie buvo pirmieji pinigai? Kaip kaldinamos monetos? ir kt.

Norite sužinoti, kiek jūs kainuotumėte, jei būtumėte auksinis? Tai visiškai nesudėtinga – specialios svarstyklės Jūsų kūno masę pavers aukso mase ir parodys Jūsų „vertę“ litais, doleriais, eurais arba kita pasirinkta valiuta kompiuterinio terminalo monitoriuje. Jeigu pageidausite, galėsite atsispausdinti duomenis suvenyriniame talone. Taip pat sraigtiniu presu galite pasigaminti Pinigų muziejaus suvenyrinę plokštelę.

Pirmame aukšte, bankininkystės istorijos salėje supažindinama su bankininkystės pradžia, parodomi vėlesni jos plėtros etapai, raida Lietuvoje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų. Šiuolaikinių pinigų salėje eksponuojami šiandien įvairiose valstybėse naudojami banknotai ir monetos. Į specialius stalčius sudėtus banknotus galima apžiūrėti tik ištraukus stalčių su pasirinktos valstybės pavadinimu. Stalčiai specialiais davikliais sujungti su kompiuterine programa, aktyvuojančia ekraną vaizdo sienoje ir pateikiančia joje aktualią informaciją apie pasirinktą valstybę – jos valiutą, ekonominę ir geografinę informaciją. Stenduose ir kompiuteriniuose terminaluose - galimybė sužinoti apie Lietuvos banko funkcijas, susipažinti su banknotų apsaugos požymiais ir čia pat UV detektoriumi pasitikrinti savo turimus banknotus.

Lietuvos pinigų salėje eksponatus galėsite apžiūrėti, naudodamiesi vertikaliai judančiu automatiniu transporteriu. Mygtukais patys galite reguliuoti plokštelių su monetomis žiūrėjimo aukštį, pakelti arba nuleisti lęšį. Stacionariuose stenduose eksponuojamos Lietuvos Respublikos kolekcinės (proginės) monetos, o dvidešimtyje ištraukiamų stendų parodyti banknotai, naudoti mūsų krašte nuo XVIII a. pab. iki šių dienų. Perėjus visą ekspoziciją, galima pasitikrinti savo žinias, išsprendus testus kompiuteriniuose terminaluose. O išsprendus testą, gausite suvenyrinį banknotą su savo atvaizdu. Audiogidai yra penkiomis kalbomis – lietuvių, anglų, rusų, lenkų, vokiečių.

Pinigų muziejus yra pritaikytas neįgaliesiems. Turintiems judėjimo sutrikimų muziejuje yra įrengti lauko ir vidaus keltuvai, sanitariniai mazgai. Mygtukų pagalba į vežimėlyje sėdinčio žmogaus akių lygį nusileidžia automatiškai judantys stendai (transporteriai) su eksponuojama medžiaga. Ištraukiamų stendų rankenos įrengtos taip, kad jas galėtų pasiekti ir rateliuose sėdintis žmogus. Turintiems regėjimo negalią (silpnai matantiems) parengti specialūs audiogidai su sutartiniais iškiliais mygtukais, o stendų numeracija padaryta padidintu šriftu. Laiptų tarp aukštų pakopose įrengtos guminės iškilios juostos muziejaus lankytojus saugo nuo paslydimo, o kartu atlieka taktilinių juostų funkciją, labai svarbią turintiems regėjimo negalią. Muziejuje įdiegta ir elektroninė ekskursijų audiogido sistema gestų kalba, pritaikyta kurtiesiems. Jiems pasakojimas apie muziejaus ekspoziciją verčiamas į gestų kalbą filmukuose, kurie rodomi planšetinio kompiuterio ekrane. Ekskursijos maršrutas pažymėtas žalių rankų simboliu, kuris yra prie kurtiesiems pristatomų muziejaus stendų. Sistema yra paprasta ir lengvai valdoma. Kurtieji gali apsilankyti muziejuje savarankiškai, be vertėjo pagalbos ir laisvai naudotis visomis muziejaus teikiamomis galimybėmis. Lietuvos banko Pinigų muziejus yra pirmasis muziejus Baltijos šalyse, kuriame įdiegta vertimo į gestų kalbą elektroninė sistema.

Didžiausio pasaulio turizmo portalo TripAdviser registruotų lankytojų vertinimu Lietuvos banko Pinigų muziejus yra patraukliausias turistinis objektas Vilniuje ir Vilniaus apskrityje.

Nuotraukų galerija

Projekto teikėjas:

      VšĮ Vilniaus turizmo informacijos centras ir konferencijų biurasVilniaus g. 22, Vilnius,
Tel.: (8 5) 262 9660, (8 5) 262 8169, tic@vilnius.lt

      Tinklalapiai: www.pinigumuziejus.lt; www.vilnius-tourism.ltwww.lb.lt/lb_pinigu_muziejus; www.muziejai.lt/Vilnius/lietuvos_banko_muziejus.htm;                    www.facebook.com/pages/Pinig%C5%B3-muziejus/299097523451458

 

© 2011 Visos teisės saugomos