Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

I vieta. „Zarasų kraštas – dangaus krantas žemėje“.

 Gražus Zarasų kraštas – įsikūręs prie garsių ežerų ir žalių miškų, todėl neretai atvykusį į jį stebina gamtos įvairovė, jos unikalumas ir spalvingumas. Upių ir ežerų vingiai, tarsi karoliai pabirę kalneliai, ramybę saugantys miškai, negausiai apgyvendinta krašto teritorija – kaskart poilsiaujančių ir turistaujančių naujai atrandami stebuklai. 

Zarasų kraštas – ežeringiausias kraštas Lietuvoje. Jame yra daugiau kaip 300 įvairaus dydžio ežerų, kurių plotas – 13381,1 ha. Per jo teritoriją teka 8 upės. Nors krašte vyrauja maži, iki 10 ha ploto ežerai, keletas jų garsūs visoje Lietuvoje – didžiausi Lietuvoje Drūkščiai, didžiausių dešimtuke minimi 1320 ha Luodis, 1350 ha Sartai ir 1258 ha Avilys. Beveik visi krašto telkiniai tinka poilsiui. 
Beveik visi rajono vandens telkiniai vienaip ar kitaip naudojami rekreacijai. Zarasiškiai pamėgo šalia miesto esenčius ežerus, daug poilsiaujančių iš visos Lietuvos suvilioja „Antalieptės marios”, Sartai. Upes dažniau aplanko tik žvejai, tačiau romantiškoms kelionėms vandens turistai vis dažniau renkasi Šventąją, kuri Zarasų kraštui svarbi, kaip Lietuvai Nemunas. Jai iš tiesų tinka Aukštaitijos gražuolės vardas. Plaukti Šventosios aukštupiu nebus lengva, tačiau už nuovargį ir patirtus išbandymus bus atlyginta gražiu kraštovaizdžio reginiu ir poilsiu prie ežerų.

Pareiškėjas: Zarasų rajono turizmo informacijos centras, www.zarasai.lt/tic

© 2011 Visos teisės saugomos