Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

I vieta. "Septynių kalvų miesto paslaptys". Telšių senamiestis

Telšių senamiestis – vienas iš 7 saugomų architektūrinio paveldo senamiesčių Lietuvoje. Senamiestis  puikiai pritaikytas visiems turistams, nepriklausomai nuo fizinių apribojimų, negalios ar amžiaus (t.y. asmenims su negalia, šeimoms su mažais vaikais, senyvo amžiaus žmonėms ir kt.). Senamiesčio teritorijoje įrengta daugybė poilsio zonų su suoliukais, želdiniais, įrengtas kokybiškas apšvietimas, sudarytos sąlygos judėti neįgaliesiems, šeimoms su vaikais vežimėliuose,  įrengtos pandusų dangos, saugūs turėklai.

Judėjimo negalią turintiems žmonėms puikiai pritaikytos Telšių miesto aikštės (Turgaus, Katedros, Nepriklausomybės), kuriose vyksta renginiai, šventės, susibūrimai, akcijos, turgeliai, pristatymai, ar Amatų kiemeliai, organizuojami miesto švenčių metu. Neįgalieji be vargo gali vykti ir į Žemaitės dramos teatrą, Telšių kultūros centrą, K. Praniauskaitės biblioteką, amfiteatrą bei nusileisti specialiu liftu į Masčio ežero pakrantę. Patogu nuvykti ir į Žemaitijos kaimo buities muziejų. Susipažįstant su Telšių miesto svečiams siūloma pasigrožėti jame esančiomis mažosios architektūros puošmenomis, o Katedros aikštėje turintys regėjimo negalią gali rankomis apčiuopti vienintelį aikštės maketą Lietuvoje, kuriame atvaizduotas miesto dalis ir objektai pažymėti  brailio rašto užrašais. 

Masčio ežero pakrantė taip pat įeina į senamiesčio teritoriją. Teritorija - svarbi Telšių miesto rekreacinių zonų, skirtų gyventojų poilsiui, laisvalaikiui dalis, įvairių didelio masto renginių visuomenei organizavimo vieta. Masčio ežerą juosia naujas pėsčiųjų ir dviratininkų takas, įrengta šiuolaikinius techninius ir saugumo reikalavimus atitinkanti apšvietimo sistema, takas papuoštas želdynais, skulptūrų parku, įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, prieplauka, paplūdimys.

Judėjimo negalią turintieji, sunkiai vaikštantieji ar riedantieji neįgaliųjų vežimėliais be kliūčių Telšių mieste maitinimo paslaugas galės rasti „Senamiesčio“, „Premjeros“, „Teatro“ kavinėse. Apgyvendinimo paslaugos turintiems specialius poreikius teikiamos viešbutyje „Germanto vila“, kuris yra vos už 7 kilometrų nuo Telšių. Čia gamtos prieglobstyje pailsėti ir atsigauti nuo miesto šurmulio gali net 24 asmenys, turintieji judėjimo negalią.

Turintiems klausos problemų Telšiuose taip pat bus nesunku surasti reikalingą informaciją ar pagalbą, nes čia įsikūrusi Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų draugija, kurioje dirba specialistai. Prireikus ekskursija, užsiėmimas ar kita reikalinga informacija būtų išversta į gestų kalbą. Neįgalieji, turintys judėjimo negalią, informacijos apie lankytinus objektus ir paslaugas ieškoti drąsiai gali atvykti į Žemaitijos turizmo informacijos centrą.

Miesto svečiams siūloma būtinai palankyti Žemaičių muziejų „Alka“, kuris pritaikytas visiems, Žemaitijos kaimo muziejų, pasigrožėti Telšių Šv. Antano Paduviečio katedra. Kiti įdomūs lankytini turistiniai objektai - Telšių stačiatikių Šv. Mikalojaus cerkvė, Žvėrinčius, Biržuvėnų dvaro sodyba, Jomantų miško pažintinis takas, Šatrijos kalnas, Sprūdės (Šaukštelio) piliakalnis.

Nuotraukų galerija 

Projekto teikėjas:

Telšių rajono savivaldybės administracija
Žemaitės g. 14, Telšiai
Tel./faks. (8 444) 52 229, info@telsiai.lt,

Tinklalapiai: www.telsiai.lt;  www.telsiaitic.lt

© 2011 Visos teisės saugomos