Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

I vieta. Rokiškio dvaro sodyba

Rokiškio dvaro ansamblis – tai kultūros paveldo paminklas, pradėtas formuoti XVIII amžiaus pabaigoje. Čia Lietuvos gvardijos šefas grafas Ignotas Tyzenhauzas nusprendė įrengti savo rezidenciją ir joje apsigyventi. Šalia dvaro buvo pasodintas parkas,  iškastas tvenkinys, pradėtas kurti zoologijos sodas. Dvarą paveldėjus visame pasaulyje garsiam mokslininkui ornitologui Konstantinui Tyzenhauzui, parke įrengta gamtos tyrimų laboratorija. Tuo metu Rokiškio dvaro rūmai tapo savita Lietuvos aukštuomenės ir aristokratijos traukos bei pasilinksminimų vieta.

1940 m. į dvaro rūmus buvo perkeltas Rokiškio kraštotyros muziejus. Šiandien muziejui priklauso 14 autentiškų dvaro pastatų ir 28 ha ploto parkas su tvenkiniais. Muziejus per 78 metus sukaupė gausius archeologijos, istorijos, numizmatikos, dailės ir etnografijos eksponatų rinkinius, iš viso – daugiau nei 80 tūkstančių vienetų. Unikali ir vertinga dvarų kultūros paveldo kolekcija – viena iš nedaugelio tokių ekspozicijų Lietuvoje. Kasmet muziejuje įvyksta virš 100 įvairiausių renginių ir parodų.


Rokiškio dvaras žavi garsaus XX a. medžio drožėjo, dievdirbio Liongino Šepkos darbų paroda. Virš 300 medžio įvairiausio dydžio skulptūrų eksponuojama 6 muziejaus salėse. Tęsiant L. Šepkos kūrybos tradicijas, jau 17 metų organizuojamos visos respublikos medžio drožėjų darbų parodos. Plenerų darbai dovanoti miestui puošia Rokiškio miesto parką. Labai įdomi prakartėlių ekspozicija - virš 100 iš skirtingų šalių, įvairiau dydžio, profesionalių medžio drožėjų, keramikų bei atskirų asmenų ir vaikų sukurtos kompozicijos. 

Ypatingai didelis dėmesys pastaraisiais metais skiriamas edukacinei veiklai. Šiuo metu yra parengta virš 30 įvairių edukacinių programų vaikams ir suaugusiems. Už edukacinę veiklą Rokiškio krašto muziejus 2010 m. apdovanotas Kultūros ministerijos premija.Nuotraukų galerijaProjekto rengėjas: 
VšĮ Rokiškio Turizmo Informacijos Centras
Nepriklausomybės a. 8, Rokiškis
Tel. (8 458) 20 150 
Mob. (8 616) 07 156  
El. p. tic@rokiskyje.lt

Tinklalapis www.tic.rokiskyje.ltwww.muziejusrokiskyje.lt

© 2011 Visos teisės saugomos