Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

EDEN projekto 2009 m. nugalėtojų pristatymas Europai

 2009 metų EDEN projekto nugalėtojai pristatyti Europai

 

Šių metų spalio 7-9 dienomis Briuselyje (Belgija) vyko VIII Tarptautinis turizmo forumas, kurio metu buvo pristatyti 2009 metų projekto European Destinations of Excellence (EDEN, „Patraukliausios Europos turizmo vietovės“) nugalėtojai iš 22 Europos šalių.

EDEN projektą Lietuvoje jau antrus metus įgyvendinama Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. Tai projektas, pristatantis ir skatinantis darniojo turizmo plėtros modelius Europos Sąjungoje. Projekto tikslas - atkreipti dėmesį į Europos turizmo vietovių vertybes, įvairovę, ypatumus ir bendrumus. Projektas sukuria prielaidas šioms vietovėms propaguoti šalyje ir visoje Europoje, skatina dalintis laimėjimais ir sukaupta patirtimi.

EDEN projektas Lietuvoje įgyvendinamas antrus metus. 2008 m. buvo renkamos turizmo traukos vietovės, garsėjančios nematerialiuoju kultūros paveldu. Tuomet triumfavo ir buvo pristatytas per VII Europos turizmo forumą Bordo (Prancūzijoje) Žemaitijos nacionalinis parkas, pristatęs tradicinę etnografinę šventę „Užgavėnes“ ir vieną senųjų amatų – medinių kaukių drožybą.

Dėl patraukliausios turizmo vietovės vardo šiemet varžėsi aštuonios saugomos teritorijos: Gražutės (Zarasų r.), Pagramančio (Tauragės r.), Neries (Vilniaus r.), Nemuno deltos (Šilutės r.), Nemuno kilpų (Prienų r.), Biržų (Biržų r.) regioniniai parkai, Molavėnų piliakalnių kompleksas ir Jūkainių geomorfologinis draustinis (Raseinių r.).

Šių metų projekto „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2009. Turizmas ir saugomos teritorijos“ nugalėtoju pripažintas Nemuno deltos regioninis parkas, kurį pristatė Šilutės turizmo ir verslo informacijos centras kartu su Nemuno deltos regioninio parko direkcija bei Šilutės rajono savivaldybe. Nemuno Deltos regioninis parkas apima Nemuno upės deltą su jo pagrindinėmis atšakomis – Atmata ir Skirvyte, jų apsupta Rusnės sala, mažų atšakų tinklu, užliejamomis pievomis, lagūniniu Krokų lankos ežeru ir daugybe kitų mažesnių ežerų, senų upių vagų, kanalų ir pelkių. Nemuno žemupiu driekiasi daugelio žuvų rūšių migracijos keliai. Jo užliejamos pievos, pelkės ir krūmynai yra svarbiausios daugelio paukščių rūšių, tarp jų – ir nykstančių – perėjimo vietos. Nemuno delta eina pagrindiniai migruojančių paukščių keliai. Ventės rage veikia Ornitologinė paukščių žiedavimo stotis. Nepamirštamų įspūdžių regioninis parkas suteikia itin didelių pavasarinių potvynių metu, kai apsemiami neaprėpiami deltos pievų plotai. Nemuno delta garsi kultūros bei architektūros paveldo paminklais - Ventės rago švyturys ir ornitologijos stotis, etnografinės žvejų sodybos Rusnėje, Mingės etnografinis kaimas, Uostadvario vandens kėlimo stotis ir daugelis kitų. Šiame krašte puoselėjamos senovinės žvejybos tradicijos, galima paskanauti tik čia pagal senovinius receptus gaminamų patiekalų iš žuvies. Turistų patogumui parke įrengti dviračių maršrutai, pažintiniai takai, apžvalgos bokšteliai, informaciniai stendai, siūlomos įvairios pramogos.

2009 m. spalio 7-9 d. Briuselyje Europos turizmo dienos ir VIII Europos turizmo forumo metu vyko šio tarptautinio EDEN projekto nugalėtojų pagerbimo ir apdovanojimo ceremonija bei paroda. Dalyvauti šiuose renginiuose buvo pakviesti: projekto vadovė Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos vyriausioji specialistė Birutė Rubikaitė, Šilutės rajono meras Virgilijus Pozingis, Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Laužikas, Šilutės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jūratė Skabeikienė, ir EDEN 2008 m. nugalėtojų atstovė Plungės rajono savivaldybės vyriausioji specialistė Rasa Jonušienė.

2009 m. spalio 7 d. vyko darbinis EDEN vietovių atstovų susitikimas, kurio pabaigoje pasirašyta 22 naujų EDEN vietovių Briuselio Deklaracija.

Spalio 8 d. Europos turizmo dienos proga vyko konferencija „Bendradarbiavimo vaidmuo plėtojant subalansuotą Europos turizmą“, kurioje dalyvavo per 400 dalyvių iš įvairių valstybių bei oficialus EDEN parodos atidarymas. Parodoje Lietuvos delegacija pristatė Nemuno deltos regioninį parką, kaip išskirtinę Europos turizmo traukos vietovę. Vakare vyko iškilmingas nugalėtojų apdovanojimas. Prieš įteikiant apdovanojimus buvo demonstruojamas kiekvienos šalies nugalėtoją pristatantis Europos Komisijos (EK) sukurtas filmas. Apdovanojimus šilutiškių delegacijai įteikė Europos Komisijos Įmonių ir pramonės generalinio direktorato Turizmo direktorius Pedro Ortun.

Spalio 9 d. vyko VIII Europos turizmo forumas 2009 „Europos Sąjungos turizmo ir ekonomikos nuosmukis: naujos galimybės subalansuotai ir turtingai ateičiai“ bei antroji EDEN parodos diena. Parodoje Lietuvos stendą aplankė ir pasveikino su apdovanojimu eilė garbių svečių iš Europos Komisijos: EK pirmininko pavaduotojas Giunteris Ferhoigenas, EK Įmonių ir pramonės generalinio direktorato Turizmo skyriaus vedėjas Francesko Ianniello, kiti EK pareigūnai. Pasveikinti buvo atvykęs ir Lietuvos Europos parlamentaras Zigmantas Balčytis.

Su EDEN projekto dalyvių stendais galėjo susipažinti visi Forumo dalyviai. Parodą aplankė apie 20 žurnalistų, tikimasi, kad apie patraukliausias Europos turizmo traukos vietoves bus išleista virš 50 straipsnių įvairiose Europos šalyse. Jau parodos metu pradėtas platinti žurnalas „The Parliament magazine“, kuriame pristatytos visos patraukliausios Europos turizmo traukos vietovės 2009, tarp jų ir Nemuno deltos regioninis parkas. Šis žurnalas išleistas 4000 egz. tiražu ir elektroniniu būdu platinamas apie 12000 adresatų. Pagrindinės tikslinės šio leidinio auditorijos: Europos Parlamentas, ES Ministrų Taryba, Europos Komisija, Europos ir Socialinis komitetas, Regionų komitetas, Europos teisingumo rūmai, Europos investicijų bankas. EDEN projektas domina ir kitas šalis. Straipsnis apie vykusią EDEN konferenciją ir parodą pasirodė ir JAV žurnale New York Times.

„Didžiuojamės būdami projekto „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2009“ nugalėtojai. Mums buvo didelė garbė dalyvauti šiame tarptautiniame renginyje ir pristatyti savo kraštą, jo unikalius gamtos turtus ir turizmo galimybes kitoms Europos šalims“, – sakė Šilutės rajono meras V.Pozingis.

 

Fotogalerija

© 2011 Visos teisės saugomos