Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

Buvusių Raseinių arešto namų komplekso sutvarkymas ir pritaikymas turizmui

 Raseinių arešto namų kompleksą pastatytą 1930 m. pagal savitą vokiečių architektų projektą,  sudarė dviaukštis kalėjimo pastatas, administracinis-ūkinis pastatas ir namelis kalėjimo tarnautojams. Raseinių arešto namai Lietuvoje buvo išskirtiniai – nuo 1932 m. čia daugiausiai buvo kalinami komunistinių pažiūrų nepilnamečiai. 1940 m. arešto namai buvo įtraukti į Sovietų Sąjungos kalėjimų sistemą. Okupacijos metais kalėjimas buvo perpildytas, jame buvo tardomi ir mirties nuosprendžio laukė skelbiamai ideologijai nepritariantys Raseinių apskrities gyventojai. 1952 m. kalėjimą likvidavus, pastate įsikūrė profesinė technikos mokykla. 

2007 m., rekonstravus pastatus ir pritaikius juos turizmo reikmėms, čia įsikūrė Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras, Raseinių krašto istorijos muziejus, kuris gyvuoja jau nuo 1975 m. Čia įrengtos ekspozicijos, atspindinčios Raseinių krašto istoriją, liaudies meną, tradicinius amatus, veikia teminės, istorinės, profesionalų ir mėgėjų meno parodos, vyksta edukaciniai užsiėmimai, mokslinės konferencijos, seminarai, susitikimai. Muziejaus darbuotojų iniciatyva organizuojamos medžio drožėjų stovyklos, dailės plenerai, miesto ir rajono šventės. Teritorijoje atkurti ir kiti istoriniai elementai: trys sargybiniai bokšteliai, kalėjimo sienos fragmentas, vidinis kiemas, septynkampės žvaigždės piešinys. 

Šiame įdomiame turizmo objekte slogų istorijos etapą menantys architektūros elementai ir ekspozicijos sumaniai įkomponuoti į modernią turizmui pritaikytą infrastruktūrą.

Nuotraukų galerijaProjekto rengėjas: 
Raseinių rajono savivaldybės administracija
V. Kudirkos g. 5, Raseiniai 
Tel. (8 428) 79 600
El. p. savivaldybe@raseiniai.lt

Tinklalapis www.raseiniai.lt , www.raseiniumuziejus.lt

© 2011 Visos teisės saugomos