Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

2010 – Vandens turizmas

 Europos Komisijos su šalimis narėmis ir šalimis kandidatėmis išrinkta 2010 m. turizmo patrauklumo tema – „Vandens turizmas“. Vietovės laimėtojos bus tituluotos „EDEN turizmo vietovėmis, siūlančiomis tvarų vandens turizmą“.

Šiais metais bus ieškoma šalia jūrų, vandenynų, ežerų ir upių esančių turizmo vietovių, skatinančių naujovišką vandens turizmą, kuriuo siekiama plėtoti kokybiškesnę aplinką, spręsti sezoniškumo klausimą ir pritraukti turistų srautus iš žinomiausių ir perpildytų turizmo vietovių.

Vasario mėnesį Europos Komisija pakvietė teikti paraiškas. Jas reikia atsiųsti iki balandžio vidurio. Tada dalyvaujančios šalys iki 2010 m. gegužės privalės iš turizmo vietovių kandidačių išrinkti vieną laimėtoją. Nugalėtojos bus oficialiai apdovanotos 2010 m. rudenį.

Visos į apdovanojimą pretenduojančios vietovės turi atitikti šiuos bendrus kriterijus:

  1. Vietovė turi būti „netradicinė“ (palyginus su nacionaliniu vidurkiu, lankytojų skaičius turi būti „mažas“ arba „labai mažas“)
  2. Pagal nacionalines arba regionines taisykles vietovė turi būti pripažinta vandenyno, jūros, ežero arba upės kranto turizmo vietove
  3. Vietovė turi pati tvarkyti savo turizmo pasiūlą, užtikrindama savo socialinį, kultūrinį ir aplinkos tvarumą, bendradarbiaujant už turizmo vietovės tvarkymą atsakingoms valdžios institucijoms ir visoms organizacijoms, susijusioms su turizmu saugomoje teritorijoje ir aplink ją (pvz., turizmo paslaugų teikėjais, vietos bendruomenėmis)

Tikslesni kriterijai bus apibrėžti dalyvaujančių šalių lygiu, siekiant atsižvelgti į konkrečias tų šalių turizmo vietovių savybes.

Nacionaliniai projekto vadovai , atsakingi už konkurso vykdymą kiekvienoje šalyje, bus paskelbti šiame puslapyje birželio mėnesį.

Norėdami geriau suprasti šių metų projektą, galite susipažinti su mūsų kvietimu teikti paraiškas, kuris yra paskelbtas Įmonių ir pramonės generalinio direktorato tinklalapyje.

© 2011 Visos teisės saugomos