Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

1863 m. sukilimo muziejaus rekonstrukcija ir kompleksiškas pritaikymas turistinėms reikmėms

 Kėdainių rajono Paberžės dvarvietė ir bažnytinių pastatų ansamblis yra turistų ir piligrimų gausiai lankoma vieta. Paberžės dvaras pastatytas XVIII a. Iš pradžių jis priklausė dvarininkams Šilingams, o po 1863 m. sukilimo, dvaras padovanotas Rusijos caro valdininkui Tichejevui. Ilgą laiką rūmų pastate veikė mokykla. 1993 m. iš dalies restauravus rūmus, juose įkurtas 1863 m. sukilimo muziejus. 

Muziejaus koncepciją padiktavo istoriniai faktai – pirmasis dvaro savininkas vokiečių kilmės baronas Šilingas aktyviai palaikė sukilimą, o Paberžės bačnyčios kunigas Antanas Mackevičius tapo vienu iš sukilimo vadų. Autentiška  muziejaus ekspozicija pasakoja apie sukilimo eigą, iškilias pasipriešinimo asmenybes, sukilimo dalyvių egzekucijas, persekiojimus. 

Parodos pabaigoje lankytojai patenka į kitą erdvę, kurioje eksponuojama išsaugotų ir restauruotų žibalinių lempų kolekcija. Šioje salėje pristatomas ir žibalinės lempos išradėjas – 1863 m. sukilimo rėmėjas Ignacijus Lukošievičius. 

Sukilimo muziejuje dažnai vyksta kultūriniai renginiai: rengiamos dailės kūrinių parodos, menininkai organizuoja plenerus ir seminarus. Klebonijoje rengiamos skautų vasaros stovyklos ir poezijos skaitymų vakarai.

Nuotraukų galerijaProjekto rengėjas: 
B.Į. Kėdainių rajono turizmo informacijos centras
Didžioji g. 1, Kėdainiai 
Tel. (8 347) 60 363
Mob. (8 615) 22 787 
El. p. kedainiaitic@centras.lt

Tinklalapis www.visitkedainiai.lt , www.kedainiumuziejus.lt

© 2011 Visos teisės saugomos