Patraukliausia Lietuvos turizmo traukos vietovė
 
lt en
 
BENDROJI INFORMACIJA
Kas yra EDEN?
Kaip dalyvauti
EDEN temos ir vietovės
EDEN tinklas
EDEN atstovai
Geros praktikos rinkinys
EDEN filmai
Naudingos nuorodos
Pritaikyta neįgaliesiems
EDEN LIETUVOJE
Projekto aprašymas
2017 m.
2015 m.
2013 m.
2011 m.
2010 m.
2009 m.
2008 m.
Susisiekite
 

II vieta. Beieškant Radvilų pėdsakų

 Biržų pilis – vienintelė Lietuvoje išlikusi bastioninė tvirtovė. Renesansinė bastioninė pilis yra istorijos ir architektūros paminklas, kurią, siekdamas apsaugoti šiaurines Lietuvos sienas ir savo valdas, XVI a. pastatė žymus tų laikų Lietuvos Didžiosios kunigaikštystė etmonas Kristupas Radvila Perkūnas. Švedų karų metu pilis buvo ve vieną kartą sugriauta. Tvirtovės rūmai atstatyti 1989 m. Nuo tada juose įsikūrė Biržų krašto muziejus „Sėla“. Muziejuje sukaupti unikalūs eksponatai pasakoja apie Biržų krašto istoriją ir kultūrą, archeologinius radinius. Čia galima pamatyti gausią monetų, senų muzikos instrumentų kolekciją, unikalius senosios ir naujosios tautodailės rinkinius, autentišką XVII amžiaus pabaigos koklinę krosnį. Muziejuje gausu XVI-XVII a. raštų ir dokumentų. Pilyje rengiamos dailės ir liaudies meno parodos, vyksta įvairios edukacinės pamokos vaikams. Suaugusiems pristatoma edukacinė „žaloko alaus“ programa su etnografiniais elementais lydima folkloro grupės dainomis ir šokiais.

Biržų kraštas nuo seno garsėja aludariais ir ypatingu alumi. Biržų alaus darykla, įkurta 1686 metais, – viena seniausių Lietuvoje. Po Pirmojo pasaulinio karo sugriauta Biržų alaus darykla buvo atstatyta. 1996 m. ji tapo savarankiška įmone, jai sugrąžintas senasis vardas – „Biržų alus“.

Rekonstrukcijos metu „Biržų alaus“ darykloje rastas senas, 1882 m. pastatytas, rūsys. Dabar autentiškame rūsyje priimami lankytojai.  Čia eksponuojamos senosios alaus daryklos nuotraukos, lankytojai gali susipažinti su alaus gamybos subtilybėmis, sužinoti apie čia gaminamas alaus rūšis ir jų paragauti. Ekskursijos organizuojamos ir pačioje „Biržų alaus“ gamykloje. 2010 metais „Biržų alaus“ daryklą aplankė 4 tūkst. žmonių iš įvairių pasaulio šalių.

Nuotraukų galerijaProjekto rengėjas: 
Biržų regioninio parko direkcija
Rotušės g. 10, Biržai 
Tel. (8 450) 32 889  
El. p. birzai@rpd.w3.lt

Tinklalapis www.birzuparkas.ltwww.birzumuziejus.lt

© 2011 Visos teisės saugomos